Зовнішні ознаки дефектів

Тема №8 Технологічний процес нанесення, розрівнювання штукатурних розчинових сумішей при поліпшеному обштукатурюванні

Урок №38 Зовнішні ознаки дефектів

Наведемо найпоширеніші дефекти штукатурки.
Щілини на поверхні з’являються від штукатурення до закінчення повного осідання будівлі, якщо в місцях стиків дерев’яних і кам’яних поверхонь немає металевої сітки, а також від штукатурення дуже тонким шаром і застосування в роботі жирних розчинів.
Дутики утворюються при використанні в штукатурному розчині недостатньо погашеного вапна. Малі недогашені грудочки вапна потрапляючи в шар штукатурки, продовжують у ній гаситись. Під час гашення вапно збільшується в об’ємі, чим порушує штукатурний шар і утворює на поверхні горбочок, який через деякий час відпадає. На місці дутика утворюється раковина, всередині якої завжди помітна біла грудочка вапна.
Груба фактура (шорсткість) на поверхні штукатурки може залишатись у вигляді слідів від терки, подряпин зернинами піску, борозен та інших дефектів, що утворилися внаслідок неякісного затирання, а також застосування в штукатурних розчинах крупнозернистого піску.
Відшарування штукатурки виникає в окремих місцях або на великих ділянках поверхні внаслідок штукатурення вологих або недостатньо шорстких (без насічки) поверхонь, використанні маломіцних розчинів, приготованих із застосуванням в’яжучих матеріалів низької якості, штукатурення промерзлих або вкритих інеєм поверхонь тощо.
Механічні пошкодження штукатурки з’являються, якщо не додержана послідовність у виконанні будівельних робіт. Неприпустимо, наприклад, після штукатурення виконувати санітарно-технічні або електромонтажні роботи, під час яких доводиться руйнувати штукатурку. Штукатурка руйнується також від намокання при протіканні даху, водопровідних труб тощо.

Залишити відповідь