Затирання штукатурки терками

Тема №6 Затирання та загладжування накривних шарів

Урок №26 Затирання штукатурки терками

Затирання виконують колоподібними рухами і врозгін. Затирання врозгін більш чисте, його найчастіше виконують при високоякісної штукатурці.
Затирання колоподібними рухами (рис. 1, а) виконують наступним чином. Однією рукою беруть тертку, притискають полотно до поверхні штукатурки і роблять кругові рухи проти годинникової стрілки. Горбки й нерівності зрізують ребрами терки. Розчин, переміщуваний по поверхні, заповнює окремі западини і розтирає накривку. Натискати на терку слід з різною силою: там, де поверхня має опуклість, – сильніше, а де угнутість – слабше.
У процесі затирання на ребра полотна терки набирається зрізаний розчин. Періодично його треба зчищати і використовувати для підмазки протирин і раковин.
З плином часу накривка всихає і насилу затирається. Щоб зробити її м’якшою, затираючи поверхню штукатурки слід періодично змочувати її водою за допомогою щітки.
При затиранні штукатурки колоподібними рухами на її поверхні залишаються злегка помітні колоподібні сліди без раковин і натасків розчину. Тому при високоякісних обробках затирання колоподібними рухами доповнюють затиранням врозгін.

урок26нов
Затирання врозгін (рис. 1, б) виконують так. Тертку, добре очищену від розчину, щільно притискають до поверхні і починають виконувати нею прямолінійні рухи – змахи. Таким чином усувають всі сліди від затирання колоподібними рухами.
Затирання врозгін найкраще виконувати слідом за затиранням колоподібними рухами. Затерши невелику поверхню (0,5-1 м2) колоподібними рухами, її тут же слід затерти врозгін. Якщо поверхня штукатурки, затерта колоподібними рухами, висохла, то її змочують водою, а потім затирають врозгін. Після затирання врозгін на поверхні штукатурки не повинно бути подряпин, раковин, протирин, виїмок, горбів і інших дефектів.
При затиранні врозгін стін висотою до 4 м на них повинен бути тільки один стик, для чого затирання ведуть за два помаху: один зверху від стелі до підмостків, інший від підмостків до підлоги. Чим чистіше затерта поверхню штукатурки, тим вона менше вимагає виправлень під час виконання малярних робіт.
Найбільша чистота затертої штукатурки досягається, коли роботу виконують спочатку дерев’яною теркою, а потім теркою, щільно якої оббитою повстю або фетром.
В даний час для затирання широко застосовують різні затирочні машинки

Залишити відповідь