Загладжування штукатурки терками, гладилками

Тема №6 Затирання та загладжування накривних шарів

Урок №27 Загладжування штукатурки терками, гладилками

Загладжують штукатурку дерев’яними або металевими гладилками, (рис. 1, а). До дерев’яного полотна 1 гладилок прибита м’яка гума 2 у вигляді суцільної смужки, так щоб вона виходила за краї полотна не менше ніж на 20 мм.
Процес загладжування накривки гладилками мало відрізняється від роботи звичайним півтерком. Загладжують двома способами.
У першому випадку нанесену накривку спочатку розрівнюють звичайним півтерком, а потім загладжують гладилкою у двох напрямах. На стінах накривку рекомендується спочатку загладжувати у вертикальному напрямку (рис. 1, б), а потім в горизонтальному (рис. 1, в). На стелях накривку загладжують спочатку поперек променів світла, що йдуть з вікон, а потім по їх напрямку.

урок27
У другому випадку одночасно намазують і розрівнюють накривочний розчин, а потім загладжують його. Чистота поверхні при цьому залежить від майстерності робітника.
При загладжуванні гладилкою, оббитих гумою, поверхні отримують вид дрібнопіщаних фактур; такі поверхні підходять для обробки клейовими фарбами. При загладжуванні металевими гладилками поверхні стають ніби залізниними. Вони придатні для фарбування олійними фарбами.

Залишити відповідь