Урок №62 Розчинонасоси, будова і принцип роботи

Тема №12 Механізоване приготування, нанесення, транспортування розчинової суміші

Урок №62 Розчинонасоси, будова і принцип роботи

Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б складається з заливної камери, всередині якої переміщується плунжер, робочої камери, компенсатора (балона), запобіжного пристрою, електродвигуна, редуктора та механізму привода. Всі деталі змонтовано на металевому візку. Компенсатор , у верхній частині якого завжди є повітря, призначений для зменшення пульсації розчину. Зверху нього розміщений запобіжний пристрій — реле тиску з манометром . Запобіжний пристрій — це пневмоелектричне реле, що спрацьовує в разі збільшення встановленого тиску в системі і відключає електродвигун від мережі. Реле включається при тиску 0,4 МПа і відключається — при 1,51 МПа.
До початку роботи плунжер насоса виводять у крайнє праве положення, заповнюють заливну камеру 1 водою і закривають отвір камери пробкою .
урок62Принцип дії розчинонасоса подано на рис. 1. За допомогою редуктора і механізму привода електродвигун потужністю 2,2 кВт приводить у дію плунжер 9 розчинонасоса. Рухаючись вправо і вліво, плунжер через воду натискує на гумову діафрагму 7, яка весь час вібрує. Під час руху плунжера вправо (рис. 1, а) діафрагма випрямляється, створюючи розрідження в робочій камері. При цьому всмоктувальний клапан 2 під тиском розчину з бункера відкривається, а нагнітальний 4 під тиском повітря і розчину у компенсаторі закривається, і розчин надходить до робочої камери 3.
Під час руху плунжера вліво (рис. 1, б) діафрагма під тиском води вигинається у бік робочої камери і натискує на розчин. При цьому всмоктувальний клапан під тиском розчину, що знаходиться в робочій камері, закривається, а нагнітальний під тиском тієї ж порції розчину відкривається і розчин надходить у компенсатор 5 і далі по шлангу 7 до форсунки. Розчинонасос СО-29Б працює при тиску 1,5 МПа, перекачуючи штукатурні розчини з мінімальною рухомістю 7 см за стандартним конусом.
Діафрагмові розчинонасоси інших марок працюють за тим самим принципом і відрізняються незначними конструктивними змінами і продуктивністю.

Залишити відповідь