Урок№61 Штукатурні агрегати, будова і принцип роботи

Тема №12 Механізоване приготування, нанесення, транспортування розчинової суміші

Урок№61 Штукатурні агрегати, будова і принцип роботи

Штукатурний агрегат складається з розчинонасоса, компресорної установки і форсунки, які з’єднані між собою шлангами. Машини, що входять до складу агрегату, їхні типи і продуктивність залежать від обсягу і виду штукатурних робіт, кількості поверхів будівлі, на які потрібно буде подавати розчин, виду розчинів, якими штукатурять, тощо. Іноді до складу штукатурного агрегату включають машини для приготування розчину — розчинозмішувачі і механізовані сита. Такий агрегат називають штукатурно-змішувальним або розчино-штукатурною станцією.
урок61На рис. 1 подано конструктивну схему штукатурного агрегату, в якому застосовано форсунку з пневматичним розбризкуванням розчину. Агрегат складається з розчинонасоса, компресорної установки, пневматичної форсунки і двох шлангів: матеріального і повітряного. Розчин, який завантажують у бункер 6 розчинонасоса 5 матеріальним шлангом 4, під тиском надходить у форсунку 3. Вироблене компресорною установкою 1 стиснуте повітря повітряним шлангом 2 також подається до форсунки. Струмина повітря в корпусі форсунки подрібнює розчин і викидає його на поверхню, яку штукатурять.
При застосуванні безкомпресорних форсунок агрегат комплектують з розчинонасоса, безкомпресорної форсунки і матеріального шланга. У такому агрегаті штукатурний розчин від розчинонасоса по матеріальному шлангу під тиском надходить до форсунки, на виході з неї подрібнюється і вилітає у вигляді факела на поверхню.

Залишити відповідь