Урок№ 67Види гіпсокартонних листів

Тема №13 Опорядження поверхонь гіпсокартонними листами

Урок№ 67 Види гіпсокартонних листів

Гіпсокартонний лист (ГКЛ) — це оздоблювальний виріб, що складається із шару гіпсу певної товщини (гіпсового осердя) та приклеєного до нього з боків листів високоякісного багатошарового пресованого картону, товщина якого не перевищує 0,6 мм.
ГКЛ виготовляють за безперервною технологією на великих конвеєрних лініях. Основні вузли технологічної лінії виробництва ГКЛ показано на рис.1.
Розвальцьована в процесі виготовлення на конвеєрі гіпсокар- тонна стрічка після розрізання перетворюється на окремі листи певної довжини. Кожний такий лист після зняття з конвеєра має чотири грані — дві оброблені і дві необроблені (не закриті кар-тоном). Картонна оболонка ГКЛ міцно приклеєна до гіпсового осердя. Типи гіпсокартонних листів і вимоги, яким вони мають відповідати, регламентуються відповідними нормами і стандартами.
Асортимент ГКЛ, що випускаються підприємствами Кнауф, визначається умовами їхньої роботи, сферою застосування і технологією виготовлення.
ГКЛ, що виготовляються за конвеєрною (прокатною) технологією, поділяють на два типи:
► гіпсокартонні будівельні листи ГКЛ (за німецьким скороченням (GKB);
► гіпсокартонні будівельні листи вогнестійкі ГКЛО (GKF).
Обидва типи ГКЛ складаються переважно з будівельного гіпсу, а їхні поверхні й поздовжні кромки обклеєні міцним картоном. У склад гіпсового тіста, з якого виготовлене осердя листа, можна добавляти різні заповнювачі. Наприклад, для підвищення стійкості гіпсового осердя під час пожежі до гіпсового тіста додають мінеральні або скляні волокна, які не дають змогу осердю поділятися на окремі частини внаслідок сильного нагрівання та зневоднення. Завдяки цьому осердя перетворюється у вогнезахистний ізоляційний шар.
Ці типи ГКЛ мають певні сфери застосування.
ГКЛ (GKB) призначені для облицювання різних плоских поверхонь замість звичайної штукатурки, а також для виготовлення комбінованих гіпсокартонних плит (ГКП). їх можна використовувати для обшивання каркасів стель, у тому числі підвісних, і стін та виготовлення збірних перегородок.
ГКЛО (GKF) використовують для облицювання і обшивання каркасів стін і стель, міжкімнатних перегородок у приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою.
Для облицювання або обшивання стін і стель у приміщеннях з високою вологістю (понад 75 %) і з підвищеними вимогами до вогнестійкості будівельних конструкцій призначені ще два типи ГКЛ. Лицьова картонна поверхня і гіпсове осердя таких листів просочені спеціальними розчинами для зменшення всмоктування вологи.
До просочених (імпрегнованих) типів ГКЛ належать такі листи:
► з підвищеною вологостійкістю типу ГКЛ (GKBI);
► з підвищеною волого- та вогнестійкістю ГКЛВО (GKFI).
Крім відповідного гідрофобного просочування, в ГКЛВО містяться мінеральні або скляні волокна. Сфера їхнього застосування поширюється на оздоблення обгороджувальних конструкцій у приміщеннях з підвищеними вологістю і пожежною небезпекою.
Відрізнити різні типи ГКЛ один від одного можна за допомогою кольору їхньої картонної оболонки і маркувальних позначень на зворотному боці, що наносяться ще на заводі для забезпечення правильності монтажу листів на будівельному майданчику. Передбачається різне забарвлення картонної оболонки з лицьового і зворотного боків, а також маркування (надписи) на зворотному боці ГКЛ

Залишити відповідь