Урок № 64 Організація робіт при механізованому штукатуренні

Тема №12 Механізоване приготування, нанесення, транспортування розчинової суміші

Урок № 64 Організація робіт при механізованому штукатуренні

При механізованому штукатуренні багатоповерхових будинків за допомогою штукатурних агрегатів або штукатурних станцій застосовують дві схеми організації робіт: тупикову і кільову.
урок64рис1При тупиковій схемі організації робіт (рис.1) розчин від розчинонасоса рухається в одному напрямку і зразу ж наноситься на поверхню. Працювати в цьому випадку можна лише з однією форсункою і штукатурити лише одне приміщення
При тупиковій схемі штукатурний агрегат або розчинонасос встановлюють біля будівлі. Від розчинонасоса до агрегату протягують інвентарний розчинопровід: сталеві труби стояка і гумові шланги від розчинонасоса до стояка і від стояка до форсунки.
Гумові шланги 4 повинні бути розраховані на максимальний тиск, який може дати розчинонасос. Діаметр стояків і шлангів вибирають залежно від продуктивності розчинонасоса. При продуктивності розчинонасоса 1 —2м3/год діаметр розчинопроводу має бути 32—38 мм, при продуктивності 4м3/год — 62,5 мм.
Окремі шматки шланга міцно з’єднують між собою за допомогою інвентарних з’єднувальних пристроїв, що забезпечує швидке і надійне складання і розкладання розчинопроводу.
Закінчується розчинопровід гумовим шлангом, на кінець якого надівають форсунку 3. Якщо форсунка безкомпресорна і тиск на кінці розчинопроводу достатній для розприскування розчину, приступають до штукатурення. У разі застосування пневматичної форсунки на тому ж поверсі, де штукатурять, встановлюють компресорну установку, від якої по гумовому шлангу подають стиснуте повітря до форсунки.

урок64рис2Кільцева схема організації робіт (рис. 2) дає змогу штукатурити приміщення на кількох поверхах одночасно. Для цього вздовж сходової клітки встановлюють два вертикальні стояки розчинопроводу, які на верхньому поверсі з’єднують між собою. До нижніх кінців стояків приєднують гумові шланги, які йдуть від розчинонасоса великої продуктивності 8 (4—6 м3/год), встановленого надворі або в підвальному приміщенні. Один шланг 7 приєднують до нагнітального штуцера на розчинонасосі, а другий (зворотний) шланг6 вільно опускають у бункер розчинонасоса. Під час роботи розчинонасоса розчин весь час циркулює по замкненому колу.
На зворотному стояку розчинопроводу на кожному поверсі встановлюють крани спеціальної конструкції 4, відкриваючі які можна відібрати потрібну кількість розчину в бункери, що тут розміщені. Невикористаний розчин по зворотному стояку повертається до розчинонасоса, знову засмоктується і подається на поверхи. По мірі використання розчину його подають у бункер розчинонасоса з приймального бункера 9.
Штукатурять поверхні за допомогою розчинонасосів невеликої продуктивності 3 (1—3 м3/год). Вони мають малі вагу і розміри, їх легко пересувати. Встановлюють такі агрегати, якщо потрібно, на кожному поверсі. Розчинонасос агрегату 3 засмоктує розчин з бункера 7, розміщеного на поверсі, і по гумовому шлангу під тиском подає до форсунки, а з неї — на поверхню. Для штукатурення вручну окремих ділянок поверхні розчин з поверхового бункера набирають у ящик 2.
Кільцева схема організації робіт більш продуктивна і зручніша в експлуатації порівняно з тупиковою.

Залишити відповідь