Урок №63 Види форсунок

Тема №12 Механізоване приготування, нанесення, транспортування розчинової суміші

Урок №63 Види форсунок

За принципом дії форсунки бувають пневматичні — з повітряним подрібненням розчину та безкомпресорні, в яких розчин подрібнюється завдяки зміні напрямку або швидкості руху у форсунці чи на її виході.
Пневматичні форсунки поділяють на форсунки з центральною та кільцевою подачею повітря.
Форсунка з центральною подачею повітря (рис. 1) складається з корпуса, повітряної трубки та змінного наконечника.
урок63рис1Змінний наконечник 1 приєднують до корпуса форсунки 3 за допомогою накидної гайки 2. До форсунки додаються три змінні наконечники з діаметром вихідних отворів 12, 15 і 18 мм. У робочу камеру форсунки заходить повітряна трубка 5, на одному з кінців якої знаходиться кран 6, за допомогою якого можна регулювати кількість повітря, що надходить у форсунку. У робочому положенні трубка міцно затискується гвинтом 4. На цьому ж кінці трубки розміщується штуцер 7, до якого, монтуючи штукатурний агрегат, приєднують повітряний шланг. Матеріальний шланг приєднують до штуцера 8, що розміщується в нижній частині корпуса форсунки.
Під час роботи агрегату розчин по матеріальному шлангу надходить всередину форсунки. Струмінь повітря, що виходить з повітряної трубки, розбризкує розчин і викидає його через вихідний отвір форсунки на поверхню. Положенням повітряної трубки відносно вихідного отвору форсунки регулюють товщину штукатурного шару на поверхні. Якщо повітряну трубку наближати до вихідного отвору форсунки, то конус факела розширюється, розчин більше подрібнюється і покриває більшу площу, але створюється штукатурний шар меншої товщини. 1 навпаки, якщо повітряну трубку віддаляти від вихідного отвору форсунки, ширина конуса факела зменшується і поверхня вкривається товстішим шаром розчину.
За допомогою описаної форсунки можна наносити вапняні та цементно-вапняні розчини. Форсунка працює, якщо тиск розчинонасоса становить 1 —1,1 МПа, а тиск повітря 0,04—0,05 МПа, маса форсунки 2 кг.
урок63рис2Форсунка з кільцевою подачею повітря (рис. 2) складається з корпуса з штуцером для приєднання матеріального шланга, вигнутої повітряної трубки з краном та змінного гумового наконечника.
Змінний гумовий наконечник 1 з діаметром вихідного отвору 20 мм приєднують до корпуса форсунки 3 за допомогою накидної гайки 2. Повітря через вигнуту повітряну трубку 9 надходить у кільцевий простір, що є всередині форсунки. Розчин, що надходить до форсунки по матеріальному шлангу 5, потрапляє в робочу камеру трохи далі від кільцевого простору, підхоплюється струменем повітря, розбризкується і викидається через вихідний отвір гумового наконечника на поверхню.
Кількість повітря, що надходить у форсунку, регулюють за допомогою крана 8 та регулювальної муфти 10, що розміщується на кінці вигнутої повітряної трубки в місці її приєднання до корпуса форсунки. Маса форсунки 2 кг.
Безкомпресорні форсунки бувають прямоточної та відцентрової дії.
урок63рис3Форсунка прямоточної дії з гумовим клапаном (рис. 3) складається з корпуса, перехідної муфти з штуцером для приєднання матеріального шланга, гумового клапана, важеля та регулювального гвинта.
Під час роботи штукатурного агрегату розчин по матеріальному шлангу 1 надходить у форсунку і прямо просувається до вихідного отвору діаметром 22 мм, який перекривається гумовим клапаном 5. Важіль 3 притискує гумовий клапан до вихідного отвору. Під час штукатурення натискують на важіль, кінець якого відходить від гумового клапана. Під тиском розчину клапан відкриває вихідний отвір і крізь утворену щілину розчин у вигляді плоского факела вилітає з форсунки.
Подрібнюється розчин завдяки зміні напрямку і швидкості його руху. Розмір щілини біля вихідного отвору регулюють за допомогою регулювального гвинта 4. Вихідна щілина збільшується у міру відкручування баранцевої гайки гвинта.
За допомогою форсунки з гумовим клапаном можна штукатурити поверхні розчинами рухомістю за стандартним конусом 8 — 10 см, використовуючи розчинонасоси продуктивністю 1,2—2м3/год. Маса форсунки — 620 г.
урок63рис4Форсунка прямоточної дії зі щілинною діафрагмою (рис. 4) складається з корпуса, головки та гумової Розчин діафрагми з щілинним отвором посередині. Головка
форсунки складається з накидної гайки 3 і вставки 4, між котрими затискується гумова діафрагма5, всередині якої для виходу розчину зроблено щілину завдовжки 10 мм. Під час роботи цієї форсунки штукатурний розчин проходить крізь щілину в діафрагмі, змінює швидкість руху і, подрібнюючись, вилітає з неї у вигляді плоского факела. Форсункою можна наносити цементні, вапняні і цементно-вапняні розчини з рухомістю розчину 8—12 см за стандартним конусом.
урок63рис5Форсунка відцентрової дії (рис. 5) складається з головки, конусного штуцера та крана з штуцером для приєднання матеріального шланга. Головка складається з корпуса, змінного наконечника та накидної гайки, яка притискує наконечник до корпуса.
Розчин у форсунку надходить по гумовому шлангу, який приєднують до штуцера 6 за допомогою хомута. Рухаючись всередині форсунки, розчин з конусного штуцера 4 заходить у корпус форсунки З по дотичній до його внутрішньої циліндричної поверхні Змінивши швидкість і напрямок руху, розчин завихряється і, вилітаючи з вихідного отвору наконечника 7, під дією відцентрової сили розбризкується. Вилітає розчин у вигляді конусоподібного факела.
За допомогою такої форсунки можна штукатурити поверхні розчинами з глибиною занурення стандартного конуса 8—10 см, використовуючи розчинонасоси продуктивністю до 3 м3/год. До розчинонасосів з більшою продуктивністю підключають дві форсунки.
урок63рис6Форсунка відцентрової дії з гвинтовою вставкою (рис. 6) складається з головки, перехідної трубки і штуцера для приєднання матеріального шланга. Головка форсунки складається з розпилюючого наконечника, накидної гайки і корпуса, в середині якого знаходиться гвинтова вставка.
Розчин у форсунку надходить по гумовому шлангу, який приєднують до одного з кінців конусного штуцера 6. Другий кінець штуцера, виконаний у вигляді конуса, попередньо має бути з’єднаний з перехідною трубкою 5. Конусний штуцер служить для зменшення пульсації розчину, що надходить від розчинонасоса у форсунку. Рухаючись далі, розчин потрапляє в головку форсунки. Проходячи по каналу, що утворився між внутрішньою поверхнею камери форсунки і гвинтовою вставкою 3, розчин набирає обертального руху і на виході розбризкується, вилітаючи у вигляді конусоподібного факела.
За допомогою такої форсунки можна штукатурити поверхню розчинами з глибиною занурення стандартного конуса 10—14см. Розчини меншої рухомості забивають головку форсунки.

Залишити відповідь