Урок №60 Принципи механізованого розбризкування штукатурних розчинів

Тема №12 Механізоване приготування, нанесення, транспортування розчинової суміші

Урок №60 Принципи механізованого розбризкування штукатурних розчинів

При великих обсягах штукатурних робіт для подавання розчинів на робочі місця штукатурів, а також для нанесення їх на поверхню застосовують штукатурні агрегати. Основною частиною такого агрегату є розчинонасос, який під тиском по шлангах подає розчин до форсунки, за допомогою якої він розбризкується і наноситься на поверхню, створюючи на ній тонкий штукатурний шар.
За принципом роботи форсунки бувають з пневматичним (повітряним) або гідродинамічним (кінетичним) подрібненням розчину.
урок60Схему дії пневматичної форсунки з повітряним розбризкуванням розчину подано на рис. 1. Штукатурний розчин по шлангу надходить від розчинонасоса до робочої камери форсунки, в середині котрої розміщено металеву трубку, через яку подається стиснуте повітря від компресорної установки. Виходячи з трубки, струмінь повітря подрібнює розчин і у вигляді бризок викидає його через вихідний отвір форсунки на поверхню.
Форсунки з гідродинамічним подрібненням (розбризкуванням) розчину не потребують стиснутого повітря, яке подається від компресора, тому їх називають безкомпресорними. Схему дії безкомпресорної форсунки наведено на рис. 2. Розчин у корпус такої форсунки надходить з патрубка, внутрішній канал якого розміщений по дотичній до внутрішньої циліндричної поверхні корпуса. У корпусі форсунки він завихрюється і набирає обертального руху. Вилітаючи з вихідного отвору форсунки, розчин під дією відцентрової сили розбризкується у вигляді конусоподібного факела.

Залишити відповідь