Урок №56 Перетирання штукатурки і ремонт архітектурних деталей

Тема№11 Ремонт штукатурки

Урок №56 Перетирання штукатурки і ремонт архітектурних деталей

Витягнуті архітектурні деталі ремонтують залежно від ступеня їх пошкодження. Дрібні щілини обережно, щоб не пошкодити профіль деталі, розрізують, змочують водою і підмазують гіпсовим розчином. Після цього підмазані місця, якщо дозволяє розмір поверхні деталі, акуратно затирають терками невеликого розміру. У вигинах профіль обробляють лінійкою, протягуючи її вздовж або впоперек витягнутої архітектурної деталі, як при виконанні галтелі.
При великих пошкодженнях витягнутих архітектурних деталей або їх розривах спочатку перевіряють міцність тих ділянок, що залишились на поверхні. Шматки деталі, що погано утримуються на поверхні, відбивають. Якщо треба відновити витягнуту архітектурну деталь на ділянці завдовжки до 1,5 м, нанесений шар розчину обробляють півтерком, терками, спеціальною лінійкою і відрізачкою. Роботу виконують так, щоб профіль деталі у пошкодженому місці точно відповідав профілю старої деталі. Щоб не було видно місць стиків, після повного висихання розчину ці місця шліфують шліфувальною шкуркою.
Якщо треба відновити витягнуту архітектурну деталь на ділянці більше 1,5 м, це роблять за шаблоном, який виготовляють за профілем існуючої деталі. Для визначення профілю один із пошкоджених кінців деталі підрізають у вертикальному напрямку до стіни. До підрізаного кінця прикладають кусок картону або цупкого паперу і акуратно олівцем переносять на нього контур деталі. За рисунком, що одержали, виготовляють профільну дошку і оббивають її бляхою. Після цього виготовляють весь шаблон. Виконують витягнуту архітектурну деталь.
Для перетирання вапняних і вапняно – гіпсових штукатурок використовують вапняні розчини, а цементних і цементно – вапняних штукатурок – цементно – вапняний розчин. Додавати гіпс в вапняний розчин не рекомендується, тому що він відмолоджується.
Розчин набирають на терку і намазують на поверхні окремими мазками. Потім поверхню змочують водою і добре розтирають розчин теркою колоподібними рухами або в розбіг. При цьому на поверхні утворюється тонка плівка розчину. Після перетирання не повинно залишатися не розтертих місць, товсто накладеного розчину і протирин.

Залишити відповідь