Урок №48 Визначення кута розсіювання укосів

Тема№ 10 Штукатурення елементів віконних і дверних прорізів

Урок №48 Визначення кута розсіювання укосів

урок48Після встановлення підвіконня на стіні по периметру прорізу прикріплюють напрямні рейки для пересування малки. Рейки прикріплюють до поверхні затискачами, прибивають цвяхами або «приморожують» гіпсовим розчином. Спочатку закріплюють верхню рейку, перевіряючи рівнем її горизонтальність, потім бокові, вертикальність яких можна перевірити виском. Для підвищення продуктивності праці можна використовувати рамки для обштукатурення укосів потрібних розмірів з шириною дошок 100 мм. Усі напрямні мають бути паралельні відповідним брускам коробки.
Площини укосів завжди роблять під тупим кутом до поверхні стіни. Розмір кута для верхнього і бокових укосів прорізу має бути однаковим. Для визначення місця закріплення напрямних рейок до коробки віконного блока застосовують дерев’яний кутник (рис. 1). Роботу виконують у такий спосіб. Заклавши кутник І у чверть коробки 2, реєчкою 8 визначають відстань між лінійкою кутника і напрямною рейкою 7. Затиснувши рукою реечку в місці перетину її з кутником, їх приймають від коробки, а потім рейку міцно прибивають до кутника.
При користуванні цим пристроєм визначають відстань від брусків коробки до напрямних рейок, які закріплюють на стіні. Частіше замість дерев’яного кутника використовують металевий. Пластинка кутника яка фіксує положення рейок, пересувається на потрібну відстань і закріплюється спеціальним гвинтом.

Залишити відповідь