Централізоване приготування сухих будівельних сумішей

У будівельній практиці при виконанні певного виду робіт (штукатурні гідроізоляційні, влаштування підлог, теплоізоляції огороджувальних конструкцій) поряд із сухими використовуються і готові до застосування дисперсійні полімерні композиції (ґрунтовки, фарби, різні клеї, лицьові штукатурки, герметики тощо), що за своїми властивостями і характеристиками повинні сполучатися з відповідними покриттями, приготовленими із сухих будівельних сумішей, утворювати з ними єдину комплексну систему. Таке положення визначає необхідність створення єдиної класифікації нових будівельних матеріалів, універсальної як для : сумішей, так і для композиційних полімерних складів, готових до застосування. Спроба створення єдиної класифікації розпочата фірмами «Полірем» та “Хенкель-Баутехнік (Україна), причому основні характеристики однотипних матеріалів певної області застосування в цій класифікації відповідають один одному, а їх базові показники знаходяться на рівні вимог європейських нормативів.
За основну одиницю універсальної класифікації прийнято тип композиційного матеріалу, обумовлений його призначенням. У загальному класифікації таких типів десять: клеючі склади (у т.ч. мурувальні); Заповнювачі швів; Штукатурки;
Шпаклівки (склади для підготовки поверхні під обробку); Наливні підлоги;
Гідроізолювальні та ущільнювальні склади (у т.ч. монтажні) ; ґрунтувальні склади (праймери); Фарби; Водозахисні склади; Герметики.