Способи обштукатурювання різних поверхонь

Тема №8 Технологічний процес нанесення, розрівнювання штукатурних розчинових сумішей при поліпшеному обштукатурюванні

Урок №36 Способи обштукатурювання різних поверхонь

Оштукатурювання сходових кліток і ніш. Індустріальні методи будівництва різко скоротили обсяг штукатурних робіт, виконуваних у сходових клітках. У масовому житловому будівництві за типовими проектами, наприклад, в більшості випадків штукатурна обробка зводиться до обмазування розчином стиків по лініях сполучень окремих збірних елементів; панелей стін, перекриттів, маршів, сходових майданчиків. Проте у ряді споруд, що будуються за індивідуальними проектами, а також при реконструкції або капітальному ремонті будівель передбачається оштукатурювання сходових кліток, обробка маршів і майданчиків, натирання лузгів і усьонків. Стелі і стіни обробляють поліпшеною штукатуркою.
Коли косоури не обробляють, доводиться штукатурити тільки площині маршів. При цьому у міру потреби влаштовують маяки і по них розрівнюють розчин. Провішувати марші не потрібно, необхідно тільки, щоб маяки були на одному рівні по ширині маршу. Розчин наносять звичайним порядком: розрівнюють і затирають
Якщо обробляють косоури без витягування тяг, то цю роботу рекомендується виконувати слідом за обробкою площині маршу. На косоури слід навісити з двох сторін рейки і обштукатурити нижню площину, а потім обробити бічні поверхні.
При витягуванні тяг на косоурах рекомендується виготовити шаблон, за допомогою якого можна повністю витягнути косоур або тільки його половину. У тому і іншому випадку верхні частини шаблону – відмазки, що йдуть по площині маршу, треба робити шириною не менше 10 см. При витягуванні вони будуть залишати на площині смуги розчину, тобто маяки, за якими надалі будуть оштукатурені площині.
Правила доводиться кріпити за допомогою стійок. Розчини для оздоблення сходових кліток і маршів вказуються в проекті.
Оштукатурювання ніш доводиться виконувати досить часто. Ніші – це поглиблення в стінах (під віконними прорізами або в інших місцях) для установки опалювальних приладів, улаштування холодильних шаф.
Обштукатурюють ніші по-різному: в одному випадку перш за все площину ніші (стінки), потім бічні сторони, в іншому випадку спершу бічні сторони, потім площину ніші.
Щоб отримати рівні бічні сторони, на стіни треба навісити правила і по ним наносити розчин, розрівнювати і затирати його. Лузги, усьонки і фаски виконують звичайним способом. Вони повинні бути строго прямолінійними. Усьонки найчастіше залишають гострими, а іноді заокруглені або знімають фаски.

Залишити відповідь