Способи нанесення накривки

Тема №6 Затирання та загладжування накривних шарів

Урок №25 Способи нанесення накривки

Завершальним процесом обробки штукатурки є накривка і затирання. Замість затирання штукатурку часто загладжують.
Чистота обробленої поверхні багато в чому залежить від якості приготовленого розчину для накривки. Добре приготовлений на дрібному піску нормальної жирності розчин легко, швидко і чисто затирається або загладжується, завдяки чому підвищується продуктивність праці штукатурів.
Для приготування накривного розчину слід використовувати дрібнозернистий пісок. Крупнозернистий пісок малопридатний, оскільки він дає грубу шорстку фактуру.
Накривку виконують розчином того ж складу, що і ґрунт штукатурки. Додавати гіпс у вапняний розчин для накривки не рекомендується, тому що при затиранні він швидко відмолоджується і міцність накривного шару знижується. Жирні розчини дають більш грубу поверхню, з великою кількістю незатертих смуг. Ці розчини більш придатні для загладжування. Пісні ж розчини недостатньо міцні і погано затираються.
За 12-20 хв до нанесення накривки ґрунт слід змочити водою. З зволоженим ґрунтом накривка зчіплюється міцніше, завдяки чому досягається утворення монолітної штукатурної корки.
Розчин наносять на поверхню стін і стель тонкими шарами і ретельно розрівнюють півтертками. Чим чистіше і ретельніше розрівняний розчин, тим легше буде його затирати

Залишити відповідь