Пристрої для виконання штукатурних робіт на висоті

Тема №2 Загальні положення про штукатурні роботи

Урок № 12 Пристрої для виконання штукатурних робіт на висоті

 

Штукатурні роботи на висоті до 4 м виконують з помосту, а у разі невеликого обсягу ремонтних робіт – з пересувних інвентарних столиків; ремонтні і реставраційні роботи з колисок або пересувних вишок; зовнішні і внутрішні роботи з риштовання.
Поміст роблять з інвентарних столиків, котрі встановлюють вздовж однієї із стін приміщення на відстані 1,5-2 м один від одного і перекривають спеціально виготовленими щитами або окремими дошками. Тимчасовий поміст можна зробити з дошок, які укладають на дерев’яні козла. Настелені дошки прибивають до козел цвяхами.
Пересувні інвентарні столики конструктивно схожі, але їх призначення і застосування різні. Виробляють їх з металевих труб або кутикової сталі.
урок 9 рис1Пересувний різновисотний столик (рис. 1, а) складається з чотиристоякового опорного каркаса, драбини і дерев’яного настилу. Конструкція столика передбачає можливість піднімання настилу завдяки висувним стоякам, які переміщують уздовж нерухомих стояків і закріплюють штирями або спеціальними затискними гвинтами на потрібній висоті (від 0,7 до 1,7-2,5 м). За настил використовують інвентарний дерев’яний щит розміром від 60×120 до 80×160 см. Якщо настил столика необхідно підняти на висоту більшу за 1,1 м, його з одного боку обгороджують захисним поручнем.
Двовисотний столик (рис. 1, б) складається з опорного каркаса, драбини, захисних засобів (поручнів), настилу і по-лиці для розміщення пристроїв та інструментів. Столик при-значений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5-2,7 м. Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу на двох рівнях – 0,7 і 0,9 м. Розмір робочої площадки столика – 60×100 см, маса – 22 кг. і
Універсальний столик (рис. 1, в) складається з чотиристоякового прямого опорного каркаса, різновисотного опорного каркаса, драбини, настилу і полиці. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5-2,7 м, а також на сходових клітках. Конструкція його дає можливість фіксувати положення настилу в двох рівнях. Працюючи у звичайному приміщенні, настил можна встановити на висоті 0,7 або 0,9 м. Для роботи на сходовій клітці до столика приєднують різновисотний опорний каркас, обладнаний підкосами. При такому положенні столика настил можна встановити на висоті 0,75 або 0,95 м. Розмір робочої площадки столика – 60×100 см, маса – 24 кг.
Колиски за принципом переміщення бувають самопідйомні, обладнані електролебідками, та такі, які піднімають за допомогою лебідок, встановлених на землі. Самопідйомні колиски різних марок ЛОС-100-120, ЛС-80-250, ЛЭ-30-250, ЛП-11М, ТП-11 тощо відрізняються одна від одної габаритами та вантажопідйомністю.
урок9 рис2Самопідйомна колиска ТП-11 (рис. 2, а) найбільш зручна в експлуатації. Вона призначена для піднімання двох робітників і 100 кг вантажу на висоту до 100 м. Робоча площадка колиски розміром 0, 97×4,4 м витримує навантаження до 300 кг. Колиска складається з металевого каркаса 1 з поручнем 3, двох електролебідок 2, суцільнометалевого настилу 4 із захисним бортом 5 заввишки 15 см.
Піднімають колиску за допомогою двох сталевих тросів, які перекидаються через блоки, розміщені на кінцях консольних Палок, що закріплюються на даху або горищному перекритті. Після включення лебідок в електромережу троси починають намотуватися на барабани лебідок і піднімають колиску. При переключенні лебідки на зворотній рух троси розмотуються і колиска опускається.
Одномісну самопідйомну колиску ЛОС-100-120 (рис. 2, б) застосовують для виконання дрібних ремонтних робіт на фасадах будинків. Вона складається з металевого каркаса 1 із поручнем 3, електролебідки 2, суцільного металевого настилу 4 і захисним бортом 5. Колиска призначена для піднімання одного робітника і 20 кг вантажу на висоту до 100 м. Піднімається вона за допомогою одного троса.
Пересувні вишки бувають самопідйомні та збірно – розбірні. Їх використовують при опорядженні фасадів будівель иисотою до чотирьох поверхів і для робіт в приміщеннях з високо розміщеною стелею.
урок9 рис 3Пересувна самопідйомна вишка ВО-10,6-12 (рис. 3, а) складається з двох колон 2, візка 1 та робочої платформи 3. Платформа за допомогою лебідки з електроприводом пересувається вздовж колон, як по напрямних, з відмітки 1,25 до 10,6 м і може зупинятись на різній висоті в цих межах. Розмір робочої площадки платформи – 2×4 м. Переміщення платформи здійснюється з пульта управління, що міститься на ній. Якщо електроенергії немає, то платформа пересувається за допомогою ручного привода лебідки, обладнаного поряд з електричним. Вишка спирається на чотири колеса з гумовими ободами. На нове місце роботи в межах одного будинку вишку пересувають вручну, попередньо опустивши платформу на нижню відмітку 1,25 м. Максимально допустиме навантаження на платформу 500 кг.
Пересувна збірно-розбірна вишка (рис. 3, б) дає змогу виконувати роботи на висоті до 6 м. Вона складається з металевого збірного каркаса 6, що спирається на чотири колеса, драбини 7, захисного поручня 4 та дерев’яного настилу 5. На робочому місці вишку збирають з окремих секцій, нарощуючи їх до потрібної висоти. Розмір робочої площадки вишки – 2×2 м, максимально допустиме навантаження – 200 кг.
У межах приміщення або вздовж фасаду будинку вишку пересувають вручну.
Риштування – тимчасові допоміжні пристрої, використовувані для створення на потрібній висоті умов для проведення будівельних робіт.
Залежно від способу піднімання і пересування риштовання бувають висячі, драбинні, виставні, пересувні, збірно-розбірні, встановлювальні. їх виготовляють з металу і деревини.
урок9 рис4, 5Під час виконання опоряджувальних робіт використовують інвентарні риштування.
Трубчасті безболтові риштування (рис. 4) застосовують для штукатурення фасадів будинків заввишки до 40 м. Вони складаються з опор, прогонів, поперечок, поручнів та дерев’яного настилу. До кінців прогонів і поперечок приварено гачки, а вздовж опор па відстані 2 м один від одного-спеціальні патрубки (втулки) Під час монтажу риштувань гачки прогонів 2 і поперечок 5 вставляють у відповідні патрубки опор 1. Опори встановлюють уздовж стіни на відстані 2 м одна від одної. Ширина риштувань 1, 65м. Нижні кінці опор вставляються у спеціальні башмаки, які спираються на дерев’яні підкладки, підмощені під кожну пару опор. Риштування прикріплюють до стін гачками, які закладанні. у петлі анкерних болтів, заздалегідь закріплених у стіні.
На прогони укладають інвентарні дерев’яні щити настилу 3. Насини риштовань обгороджують інвентарним поручнем 4 заввишки не менше 1 м, у нижній частині якого закріплюють бортову дошку заввишки 15 см. Окремі яруси риштовань поєднують сходами.
Підвісні (струнні)риштовання (рис. 5) підвішують до металевих або дерев’яних консольних балок 1, які закріплюють під дахом. Струни риштовань 5 складаються з окремих ланок завдовжки 4 м кожна. До струн приварені спеціальні гачки, в які закладають прогони настилу, поручні 2 та бортову дошку 3. Відстань між струнами вздовж стіни становить 2,5-4 м, ширина настилу 2 м. Щоб риштовання не розгойдувались, їх у відповідних місцях прикріплюють до стіни жорсткими стяжками.

Залишити відповідь