Прибивання листів сухої штукатурки до дерев’яних поверхонь

Урок № 47 Прибивання листів сухої штукатурки до дерев’яних поверхонь

 

Облицьовуючи рівні бетонні поверхні великопанельних будівель, листи закріплюють шурупами. Для цього по лініях розмітки, на відстані 40—50 см один від одного, свердлять отвори глибиною не менше 40 см. В ці отвори забивають дерев’яні пробки. В листах на тій же відстані один від одного також просвердлюють отвори. Діаметр цих отворів має бути на 1—2 мм більше діаметра шурупа або цвяха. Далі лист прикладають до стіни так, щоб отвори листа накладались на пробки, і загвинчують шурупи або забивають цвяхи.
Дерев’яні перегородки, що облицьовуються гіпсокартонними листами, здебільшого роблять каркасними, виконаними з окремих брусів і рейок, які розміщені на відстані 400 мм одна від одної і зв’язані між собою горизонтальними зв’язками. Якщо листи закріплюватимуть до кам’яної поверхні по дерев’яних рейках, то їх розміщують на поверхні залежно від розміру листів також у вигляді каркаса і закріплюють цвяхами до попередньо встановлених пробок.
До рейкового каркаса листи прикручують шурупами або прибивають толевими чи спеціальними оцинкованими цвяхами з широкою головкою. Цвяхи забивають легкими ударами молотка так, щоб вони не вгрузали в лист, а лише головкою притискували його. Вздовж кромок листа цвяхи забивають на відстані 1—2 см від краю. Усі прибиті до поверхні листи мають бути в одній площині. Рівність облицьованої поверхні перевіряють контрольним двометровим правилом.