Основні відомості про будівлі сучасних типів підвищеної поверховості

Тема №1 Роль будівництва і будівельної індустрії для розвитку народного господарства в Україні

Урок №5 Основні відомості про будівлі сучасних типів підвищеної поверховості

Безымянный

Зведення монолітно – цегляного будинку:
1. Монолітний каркас
2. Цегляна стіна

У сучасних містах приділяється значна увага архітектурній виразності будівель, тому типові об’ємно – блочні, великопанельні будівлі поступаються монолітним, які не вимагають заздалегідь виготовлених елементів стін і мають підвищену стійкість.
Конструкційні елементи будівлі з бетонної суміші з використанням спеціальної опалубки зводиться безпосередньо на будівельному майданчику. Після затвердіння бетонної суміші опалубку переставляють на наступний поверх. Під час бетонування в середині стін встановлюється металева арматура, тобто стіни є залізобетонними.
Використання монолітного залізобетону забезпечує високу міцність і довговічність будинків завдяки жорстким монолітним з’єднанням окремих елементів несучої конструкційної системи.
Для монолітних будинків підвищеної поверховості найдоцільніше використовувати каркасно – стінові конструкційні системи. Ця конструкційна система складається з вертикальних несучих елементів у вигляді колон і стін та горизонтальних несучих елементів у вигляді плоских (безбалкових) і ребристих (балкових) перекриттів.
Різновидом монолітних будівель є монолітно – цегляні, каркас яких є монолітною конструкцією, обкладеною цеглою.

Залишити відповідь