Особливості обштукатурювання сітчастих поверхонь

Тема №8 Технологічний процес нанесення, розрівнювання штукатурних розчинових сумішей при поліпшеному обштукатурюванні

Урок №35 Особливості обштукатурювання сітчастих поверхонь

Сітчасті поверхні обштукатурюють найчастіше цементним, рідше цементно-вапняним і у виняткових випадках вапняно-гіпсовим розчином.
Коли обштукатурюють вапняно-гіпсовим розчином, сітку для запобігання від корозії (іржавіння) слід фарбувати Кузбас – лаком, асфальтовим лаком, олійною фарбою або іншими спеціально рекомендованими складами.
Оштукатурювання по сітці досить трудомістке.
Нанесений на сітку свіжий цементний або цементно-вапняний розчин легко відвалюється від неї, оскільки сітка сильно вібрує навіть при невеликому дотику до неї. Тому її слід один або кілька разів окропити рідким цементним (краще з добавкою рідкого скла) або цементно-вапняним розчином.
Цементний розчин готують з 1 частини цементу, 3 частин піску, 0,5-1 частини волокнистих речовин і води.
Цементно-вапняні розчини готують з 1 частини цемента, 3 частин піску, 0,10-0,25 частини вапняного тіста, 0,5-1 частини волокнистих речовин і води. Волокнистими речовинами можуть бути: кноп (вовняні відходи ткацьких фабрик), вичіски (дрібна шерсть), мілкощіпана повсть, шлаковата.
Розчин готують наступним чином: змішують цемент з піском, вводять волокнисті добавки і все ретельно перемішують або готують вапняне молоко, кладуть у нього волокнисті добавки, вливають молоко з добавками в цементну суміш і ретельно перемішують до отримання однорідної тістоподібної маси.
Розглянемо технологію нанесення розчину при оштукатурюванні поверхонь по сітці.
Насамперед для додання сітці жорсткості по ній наносять рідкий розчин – оббризк. Оббризк наносять в 2-3 шари з проміжками 2-4 год. Через 12-16 год після нанесення останнього шару оббризку сітка стає досить жорсткою і на неї можна наносить розчин намазуванням. Для цього готують розчин з волокнистими добавками, які армують розчин і швидше закривають осередки сітки. Розчин наносять з лопатки, намазуючи його тонким шаром без пропусків. Як тільки нанесений перший шар розчину затужавіє (зазвичай через добу), намазують або накидають другий шар розчину, тобто обштукатурюють звичайним способом.
Коли обштукатурюють по маяках, влаштовувати їх треба тільки після того, як сітка покрита шаром розчину і придбала достатню жорсткість. Досить часто при влаштуванні маяків поступають таким чином: спочатку вморожують в розчин цвяхи, по них перевіряють поверхню і роблять марки, а потім влаштовують маяки. Якщо маяки виготовлені з гіпсу, то їх не тільки повністю вирубують, але і очищають ті місця, де вони знаходилися.

Залишити відповідь