Організація робочого місця при підготовці поверхонь під штукатурення

Тема №3 Підготовка поверхонь під обштукатурювання

Урок №28 Організація робочого місця при підготовці поверхонь під штукатурення

Продуктивність праці робітника залежить від правильної організації його робочого місця. Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти і матеріали.
Бригадир і кожен член бригади мають заздалегідь турбуватися про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці так, щоб не заважати працювати іншому робітникові.
Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, по-винен лежати справа, а той, що беруть лівою рукою, — зліва. Якщо для роботи потрібен столик, то його встановлюють так, щоб з цього місця можна було виконати якнайбільший обсяг робіт.
При підготовці поверхонь необхідно суворо дотримуватися правил техніки безпеки, особливо коли застосовуються електрифіковані та ударні інструменти. Невміле поводження з ними може призвести до нещасних випадкам.
До роботи з електрифікованими інструментами робочі зобов’язані пройти відповідний інструктаж з правил безпечної роботи.
При роботі за допомогою піскоструминного апарату робітники повинні мати респіратори. Місце роботи слід захистити. Для перенесення шлангів їх відключають від апарату; шланги не слід перегинати.
З усіх інструментів: зубил, троянок, скарпелей – повинні бути обов’язково зрубані або сточені задирки: відлітаючи, вони завдають важкі поранення.
При ударі молотком з вузьким обушком по зубилу, Троянках, скарпелі можна промахнутися і поранити руку, тому замість молотка слід застосовувати кулачки у вигляді невеликих кувалдочок масою 1 -1,5 кг, що мають більш широкі обушки. При роботі ударними інструментами від поверхонь відлітають шматочки цегли та бетону, які можуть потрапити в очі або нанести інші поранення, тому робочі зобов’язані надягати захисні окуляри та рукавиці.
При очищенні від пилу і бруду цегляних, кам’яних, бетонних та інших поверхонь робітники повинні працювати в окулярах і респіраторі.
Розрізати металеву сітку, затягувати канали нею і натягувати сітку на каркаси треба обов’язково в рукавицях.

Залишити відповідь