Накидання штукатурного розчину ковшем

Тема №5 Накидання розчинових сумішей навкидь

Урок №33 Накидання штукатурного розчину ковшем

Накидання штукатурного розчину на поверхні за допомогою ковша значно продуктивніше, ніж кельмою з сокола.
Застосовуються різні по конструкції і ємності ковші. Найбільш поширеним є ківш конструкції А. С. Шаульського. Ківш складається з чашки і ручки. До чашки за допомогою заклепок прикріплена ручка з насадженим дерев’яним держаком. Ємність ковша 0,75-1 л.
При роботі ковшем будь-якої конструкції велике значення має правильна його хватка, завдяки якій полегшується кидок і зменшуються втрати розчину.
Ковшами можна накидати розчин зліва направо і справа наліво на всі види поверхонь.
Швидкотверднучі вапняно-гіпсові розчини не рекомендується накидати ковшем, так як вони дуже скоро пристають до металу, «наростають» на ньому і обтяжують вагу ковша.
Попереднє тренування в роботі ковшем рекомендується проводити на глиняних розчинах середньої густини. Після освоєння техніки роботи з ковшем можна переходити до нанесення вапняних, цементно-вапняних і цементних розчинів.

урок19
При оштукатурюванні стін ковшем (рис. 1) краще застосовувати пересувний ящик, який встановлюють на відстані 1 м від стіни. Ківш беруть правою рукою, забирають ним порцію розчину і сильним змахом руки скидають його на поверхню. Руху руки з ковшем слід надати таку силу, щоб розчин вихлюпнувся з ковша, не затримуючись у ньому, і ліг на поверхню рівним шаром. Ківш при цьому повинен прийняти таке положення, щоб край його як би розсіював розчин веєроподібним струменем.
Щоб зменшити втому і підвищити продуктивність праці, працювати рекомендується по черзі то правою, то лівою рукою. Прийоми нанесення розчину на стелю правою рукою показані на рис. 2

урок19 рис2